Jaka siatka będzie najlepsza na piłkochwyty?

Jaka siatka będzie najlepsza na piłkochwyty?

Mocne siatki ochronne, które stosuje się w obiektach sportowych

Uprawianie sportu to dla wielu osób niebywała przyjemność, a poza tym przynosi oczywiście wiele benefitów dla zdrowia. Aktywność fizyczna polecana jest wszystkim, w każdej grupie wiekowej – już od najmłodszych lat warto przyzwyczajać się do regularnej gimnastyki, którą najlepiej wykonywać także już w dorosłym życiu. Dostosowanie ćwiczeń do własnych preferencji i możliwości ciała jest kluczem, nie tylko do tego, by aktywność fizyczna faktycznie była przyjemna, ale przede wszystkim, by zadbać o swoje bezpieczeństwo.

 

Ta kwestia – stworzenia bezpiecznych warunków do uprawiania sportu – leży w gestii osób nadzorujących boiska sportowe, orliki, sale gimnastyczne, hale sportowe i podobne obiekty. W każdym z tych miejsc wymagane jest zadbanie o ściśle określone elementy – w przypadku, gdy chodzi o zewnętrzne boisko sportowe, powinny się na nim pojawić specjalne siatki sportowe. Piłkochwyty piłkarskie sprawdzają się w roli ogrodzenia terenu, a ponadto chronią znajdujące się poza nim obiekty przed szkodami, jakie mogłaby wyrządzić przypadkiem wyrzucona poza obręb boiska piłka.

Piłkochwyty na boisku do piłki nożnej i nie tylko

To właśnie boiska do piłki nożnej najczęściej kojarzą się z wysokimi ogrodzeniami postawionymi tuż za bramkami lub okalającymi cały obwód prostokątnego pola gry. Tymczasem specjalistyczna siatka ochronna, za pomocą której można je postawić, przydaje się nie tylko tam. Trafia także na korty tenisowe, boiska wielofunkcyjne i znajduje zastosowanie praktycznie w każdym obiekcie sportowym, niezależnie od tego, czy przeznaczony jest do profesjonalnych rozgrywek czy pełni funkcję bardziej rekreacyjną. Siatka na piłkochwyty ma więc bardzo uniwersalne przeznaczenie.

Dlaczego piłkochwyty są niezbędne?

Ogrodzenie boiska to nie tylko kwestia wydzielenia przestrzeni, ale także – a w zasadzie przede wszystkim – zapewnienia bezpieczeństwa osobom znajdującym się poza jego terenem. W końcu uderzenie rozpędzoną piłką może skończyć się fatalnie, więc lepiej, by nie wypadała ona poza obszar gry. Siatka zabezpieczająca, która znajduje się dookoła boiska, pełni właśnie taką „wyłapującą” funkcję, chroniąc zarówno osoby, jak i umiejscowione niedaleko przedmioty przed stłuczeniem lub uszkodzeniem.

 

To podkreśla, jak ważną rolę odgrywają piłkochwyty. Siatki ochronne stosowane do ich postawienia powinny być więc w maksymalnym stopniu wytrzymałe. A to oznacza, że warto wybierać tylko takie produkty, które wytwarzane są z wysokiej jakości materiałów, odpornych na różne czynniki zewnętrzne. Pod tym względem bezsprzecznie króluje polipropylenowa siatka sportowa.

Piłkochwyty – siatki polipropylenowe, które warto wybrać

Najbardziej polecana na piłkochwyty, siatka z przędzy polipropylenowej cechuje się doskonałymi parametrami, jeśli chodzi o trwałość i bezpieczeństwo. To ważne, ponieważ boiska i sale gimnastyczne to miejsca, które odwiedzają także dzieci, więc użytkowanie wszelkich elementów wyposażenia nie powinno wiązać się z jakimkolwiek, choćby najmniejszym ryzykiem uszczerbku na zdrowiu. Wybór siatek sportowych pochodzących z zaufanego źródła, np. od polskiego producenta, zagwarantuje, że będą one wykonane z materiałów wysokiej jakości, bezpiecznych i trwałych.

 

Co więcej, mocna siatka polipropylenowa nie rozerwie się ani nie rozciągnie wskutek częstych i intensywnych uderzeń piłki – zachowa swoje właściwości przez długi czas użytkowania. Z tego względu stosowana jest zarówno w profesjonalnych obiektach sportowych, jak i miejscach przeznaczonych do rekreacyjnego uprawiania sportu, np. na popularnych orlikach.

Dodatkowe cechy siatki na piłkochwyty

Bez wątpienia siatki na piłkochwyty powinny być mocne, ale nie mogą być przy tym zbyt sztywne. Odpowiedni poziom sprężystości pozwoli bowiem amortyzować siłę uderzenia piłek, zatrzymując je w polu, a nie odbijając.

 

Ponadto wybór siatki polipropylenowej zagwarantuje, że postawione za jej pomocą ogrodzenie obiektów sportowych będzie cechowało się wysokim stopniem odporności na promieniowanie UV i inne warunki atmosferyczne. Dzięki temu nawet przez wiele lat intensywnych opadów deszczu i śniegu, nasłonecznienia, skrajnych temperatur itd. nic się z nimi nie stanie.

 

Wytrzymała siatka na piłkochwyty jest więc niezbędna, gdy zależy nam na trwałym zabezpieczeniu różnego typu obiektów otwartych i zamkniętych – na boiskach, polach golfowych, kortach tenisowych, w halach sportowych itp.

Trwałe siatki polipropylenowe idealne na piłkochwyty – jak dobrać parametry?

Jakość materiałów, z których produkowane są wytrzymałe siatki sportowe, ma pierwszorzędne znaczenie, natomiast przy ich wyborze trzeba także zwrócić uwagę na inne kwestie. Mowa tutaj o dobraniu odpowiednich parametrów (typu wielkość oczka, grubość sznurka), które mogą być różne w zależności od przeznaczenia obiektu sportowego.

 

Zabezpieczająca siatka, która będzie montowana na boisku do gry w piłkę nożną może mieć inną wielkość oczka (która może wynosić zarówno 4,5 x 4,5 cm, jak i 10 x 10 cm lub 12 x 12 cm) niż w przypadku hal sportowych, gdzie prowadzone są zajęcia z mniejszymi piłeczkami. Inne wymiary będą miały siatki na piłkochwyty stosowane na profesjonalnych boiskach piłkarskich, ogólnodostępnych salach gimnastycznych lub gdy chodzi o boiska szkolne.

 

W optymalnym doborze produktu warto zwrócić się do fachowców reprezentujących sprawdzony sklep, wyspecjalizowanych w produkcji siatek sportowych – będą oni posiadali największą wiedzę i w rzetelny sposób będą mogli doradzić przy wyborze najlepszych piłkochwytów.

Najnowsze wpisy

Wybór i montaż siatki przeciwpyłowej do ...

Normy prawne regulujące zabezpieczenie elewacji Każda inwestycja remontowa, budowlana czy projekt ...
Czytaj więcej

Bezpieczny przewóz ładunku – siatka ...

Niezbędne w transporcie – siatki zabezpieczające ładunek Najważniejszym zadaniem, jakie spełnia ...
Czytaj więcej

Różne dyscypliny sportowe – jak dobrać ...

Gdzie stosuje się sportowe siatki zabezpieczające? Mecze piłki nożnej bądź siatkówki są dobrze znane ...
Czytaj więcej